Élő Közvetítés

Komoly meglepetés: Argentína nem bírt Izlanddal

A világbajnokság D csoportja szombaton egy igazi csemegével tartolt: a stabil védekezéséről híres izlandi csapat ütközött meg a Lionel Messivel fémjelzett argentin csapattal.

Az első félidőben lelkesen kezdtek a csapatok, de a meccset a dél-amerikaiak uralták. Végül Sergio Agüero szerzett vezetést a 18. percben, miután átvett egy rossz lövést. A Manchester City csatára lefordult emberéről, majd ballal a jobb fölső sarokba vágta a labdát. Öt perc sem telt el azonban, mire érkezett a válasz: a sokat bizonytalankodó argentin védelem megingásának hála nagy kavarodás alakult ki, Alfred Finnbogason pedig köszönte szépen, egyenlített.

Ezzel megszületett Izland történetének első vb-gólja.

Fordulás után nagyon nyomott Argentína, de alig talált rést a skandinávok pajzsán. A 63. percben végül megkapta az esélyt: Angel Di Maríát borították fel a tizenhatoson belül, így jöhetett egy tizenegyes. A labda mögé Lionel Messi állt oda, azonban nem lőtte jól a büntetőt, melyet az egész nap parádézó Hannes Halldorsson kiütött.

Videón Lionel Messi elrontott tizenegyese
Izland ellen hős lehetett volna a Barcelona klasszisa, ehelyett az ellenfél kapusa ment mennybe.

Ezután teljesen beszorultak az izlandiak, de ezen a napon semmi nem jött össze Argentínának. Izland története első vb-meccsén döntetlent ért el.

Az igazsághoz hozzá tartozik, hogy Szymon Marciniak játékvezető nem állt a helyzet magaslatán, egy-egy kezezést is elnézett a csapatoknál, de az is rejtély, hogy nem kapott senki sárga lapot a találkozón.

Eredmény – 1. forduló, D csoport

Argentína – Izland 1-1

Argentína: Caballero – Salvio, Otamendi, Rojo, Tagliafico – Mascherano, Biglia (Banega 54.), Meza (Higuaín 84.) – Agüero, Messi, Di María (Pavón 75.)

Izland: Halldorsson – Magnusson, Sigurdsson R., Arnason, Saevarsson – Bjarnason, Hallfredsson, Sigurdsson G., Gunnarson (Skúlason 75.), Gudmundson (Gíslason 63.) – Finnbogason (Sigurdarson 89.)

Gólszerző: Agüero 18. ill. Finnbogason 23.

Sárga lap:

Piros lap:

Kiemelt fotó: Clive Rose/Getty Images

Hohó, ott volt az első izlandi helyzet is!

Az argentin védelem addig szerencsétlenkedett, míg a letámadó izlandiak helyzetbe kerültek, szépen ki is játszották ziccerig, ám Bjarnason kapu mellé lőtt. Óriási helyzet volt!

Megint egy hátvéd

Ezúttal Tagliafico csúsztatott kapura egy Messi-szabadrúgást, de a kapu jobb oldala mellett elpattogott a labda. Marad a 0-0.

És akkor az izlandi harcosok:

Halldorsson – Magnusson, Sigurdsson R., Arnason, Saevarsson – Bjarnason, Hallfredsson, Sigurdsson G., Gunnarson, Gudmundson – Finnbogason

Öregfiúk

Ezen a meccsen lesz a legmagasabb az átlagéletkor a világbajnokság történetében, a játékosok átlagéletkora 30 év, 213 nap. A korábbi rekordot a Németország-Belgium meccs tartotta 1994-ből.