Hírek

Argentína máris megtalálta a bűnbakot

A csütörtöki nap slágermeccse és óriási meglepetése után az edzők elmagyarázzák, mi, miért történt, miért kapott ki simán Argentína, és hogy nyerhettek a horvátok.

Ahogy előzetesünkben megfogalmaztuk, Horvátország a kiesés szélére lökhette esetleges győzelmével Argentínát, amit csütörtök este a Nyizsnij Novgorod-stadionban meg is tett (3-0). Ehhez kellett a Chelsea tartalékkapusa, aki 2017-es leigazolása óta három alkalommal jutott szóhoz bajnokin Thibaut Courtois mögött.

Szegény Willy Caballero momentán Argentína közellensége. Mindenki őt okolja a vereségért.

A D csoport csütörtök esti rangadójának 51. percében ugyanis óriásit hibázott, rosszul találta el a hazatett labdát, Rebic pedig nem teketóriázott, kapásból nagyon bevágta a léc alá. Ezzel szerzett vezetést Horvátország.

Nincs olyan csapat, amelyet egy ilyen kapitális hiba ne fogna meg, Argentína is így járt, kapott még kettőt a maradék 39 percben.

A horvátok rommá verték és a szakadék szélére lökték Argentínát
Az első horvát gólhoz óriási argentin kapushiba kellett, aztán jött a gála Modric vezérletével. A horvátok ezzel nyolcaddöntősök.

Horvátország 3-0-ás győzelmével páholyba került a továbbjutást illetően, Argentína meg bajba, a kiesésé szélére sodródott. Jorge Sampaoli mérkőzést követő nyilatkozatában ugyan látszólag védte kapusát és magát okolta, de minden szavával alátámasztotta a népharag jogosságát.

Bíztam csapatomban a meccs előtt, de most szomorú vagyok, minden bizonnyal rosszul döntéseket hoztam. A felelősség az enyém, én állítom össze a csapatot, én hozom a döntéseket, nem igazságos Caballerót hibáztatni. Mindig törekszem arra, hogy a legjobb felállásban küldjem pályára a labdarúgókat, de most egyszerűen találtuk a megfelelő szisztémát annak érdekében, hogy a játékosok és Lionel Messi a maximumot hozzák ki magukból. Ráadásul az első kapott gól után összetörtünk és elvesztettük a ritmust. A horvát csapat sokkal jobb annál, minthogy ezt kihasználatlanul hagyja

– fogalmazott a mérkőzést követően Sampaoli mester letörten, aki a Tigres UANL kapusát, Nahuel Guzmánt, vagy a River Plate hálóőrét Franco Armanit vethette volna be Caballero helyett.

Míg az argentin félnél temetői hangulat uralkodott, horvát oldalról Zlatko Dalic érthetően szárnyalt.

Az elmúlt napokban nem foglalkoztunk taktikával, a pszichés felkészülésen volt a hangsúly. Nem akartam, hogy stresszeljenek a labdarúgóim, ezért azzal biztattam őket, nyugi, ez lesz a legjobb meccsük, mert van mire önbizalommal a pályára lépnünk. Már az első félidőben jól játszottunk, több lehetőséget is kialakítottunk, de akkor még nem jött a gól, de szünetben is csak azzal nyugtattam a srácokat, türelem, mert lesz helyzetünk a második félidőben Ennek érdekében feljebb toltuk a védővonalunkat, amivel nagyobb nyomást gyakoroltunk Argentínára. Az argentin hátsó hármas gyengeségére építettünk, mert amikor feltérképeztük ellenfelünket, elemzéseink azt mutatták, ott van keresnivalónk

– adta meg az argentin válogatott elleni győzelmi receptet Zlatko Dalic.